Witamy w energy.instrat.pl

Platforma energy.instrat.pl została stworzona przez Fundację Instrat, think-tank specjalizujący się badaniach nad energetyką i środowiskiem, gospodarką cyfrową oraz zrównoważonym finansowaniem. Jesteśmy pierwszy polskim bankiem danych nt. elektroenergetyki, górnictwa oraz klimatu – w otwartym dostępie (CC BY-SA 4.0), czyli bezpłatnie.

Prezentowane dane pochodzą z różnych źródeł polskich i zagranicznych – szczegółowy opis zamieszczono w panelu „Dokumentacja”. Platforma pozwala na interakcję z wykresami i dostosowanie ich do własnych potrzeb – możliwy jest wybór źródła dla tych samych szeregów czasowych (różni dostawcy danych), sposób agregacji danych (podsumowanie względem lat, miesięcy, dni), filtrowanie po elektrowniach czy technologiach. Za pomocą kalendarza zmienić można zakres wyświetlanych danych. Klikając dwukrotnie na pozycję w legendzie można ograniczyć widok do konkretnej serii danych.

Inne projekty Fundacji Instrat można znaleźć pod adresem www.instrat.pl. Wszystko zaczęło się od artykułu ‘Brakujące paliwo polskiej energetyki’ na portalu WysokieNapiecie.pl jesienią 2019 roku.Widzisz błędy na platformie (których nie ma w panelu Dokumentacja), chcesz nam przekazać swoje zasoby danych lub doradzić, w którym kierunku powinna rozwijać się platforma? Jesteśmy chętni na Twoje uwagi – pisz na energy@instrat.pl.